воскресенье, 31 марта 2019 г.

АНДРОЇД СОФІЯ В УКРАЇНІ: "ЗАЛИЦЯННЯ" ГРОЙСМАНА ТА ДОРОСЛІ РОЗМОВИ ПРО ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ

Штучний інтелект Софії три роки тому презентувала гонконгська компанія Hanson Robotics – гіноїд має має громадянство Саудівської Аравії, розпізнає обличчя та може виразити 72 емоції
Всесвітньовідомий людиноподібний робот із штучним інтелектом уперше завітав до України з робочою поїздкою. Софія вже поспілкувалася з прем'єр-міністром та журналістами. Про надсучасний штучний інтелект та яке воно, майбутнє науки – далі.
У переповнений журналістами зал довгоочікувану гостю занесли накритою темною тканиною. Після майже півгодинного очікування та останніх технічних приготувань, показують її – Софію – найрозумнішого людиноподібного робота у світі.
Ще до зустрічі з журналістами Софія поспілкувалася з Володимиром Гройсманом та дітьми-винахідниками, які презентували власні розробки в робототехніці. Прем'єр-міністр вирішив перевірити знання гіноїда (різновид андроїда, що має жіночу зовнішність) про Україну.
"На території України зосереджено чверть запасів чорнозему на Землі. Перший в світі найбільший вантажопідйомний літак Мрія був розроблений українським конструкторським бюро "Антонов", – поділилася своїми знаннями Софія.
Штучний інтелект робота три роки тому презентувала гонконгська компанія Hanson Robotics. Офіційно, гіноїд має громадянство Саудівської Аравії. Розмовляє англійською та російською, розрізняє кольори, розпізнає обличчя та може виразити 72 емоції. Але не ходить та не танцює, – спростовує чутки її розробник.
"Багато з вас очікували, що Софія сама зайде в цю кімнату. Багато думали, що вона зможе станцювати, але я хочу спростувати цю інформацію, – насправді цього робити самостійно вона ще не вміє", – розводить руками Девід Чен.
Директор компанії-розробника розповів: відповіді Софії здебільшого запрограмовані. Інформацію вона шукає в інтернеті, а всі її знання зберігаються в мережевому сховищі. Говорити експромтом може, але їй це складно. На запитання журналістів Софія відповідає: не визначилася, в якій сфері хотіла би працювати, називає себе громадянкою світу, впевнена – кохання між людиною та роботом цілком можливе, а також спростовує думку, що штучний інтелект може перевершити людину.
"Як на мене, це вигадка. Насправді, роботи створені, щоби співпрацювати з людьми. Я ними створена, повністю від них залежна, і так буде завжди. Я виконую лише завдання людей і ті, які запрограмовані у моїй системі", – запевняє робот.
На завершення заходу компанії-розробники Софії та українське Держагентство з питань електронного урядування підписали Меморандум про співпрацю, який має посприяти розвитку штучного інтелекту в Україні та створенню науково-дослідного центру з робототехніки.

Комментариев нет:

Отправить комментарий